Ako súčasť radu inovácií pre iMac v utorok Apple úplne upustil od svojho pôvodného 8-jadrového Xeon procesoru v prospech iMac Pro 10-jadrovej konfigurácie za rovnakú cenu.

Popri vydaní aktualizovaného 27-palcového iMacu spoločnosť Apple urobila pre iMac Pro menšiu, ale významnú zmenu. Zmenou modelu základnej úrovne na 10-jadrovú konfiguráciu procesora Xeon sa táto výkonnejšia alternatíva stala lacnejšou.

 

Pôvodná 8-jadrová konfigurácia základne Xeon už nie je k dispozícii ani ako možnosť zostavenia na zákazku. Ceny iMac Pro stále začínajú na 4 999 $, štandardný model teraz prichádza s 10-jadrovým procesorom Xeon, ktorý predtým stál približne o 800 dolárov viac (je už k dispozícii).

Spoločnosť Apple nezmenila žiadnu z ďalších špecifikácií iMac Pro a Apple Store nezískal označenie „Nový“, ktoré predtým použil v prípade Macu mini podobne ako zmeny špecifikácie.

Úplnou novinkou novej základnej konfigurácie procesora iMac Pro je 10-jadrový procesor Intel Xeon W s výkonom 3,0 GHz a Turbo Boost až 4,5 GHz a vyrovnávacia pamäť 23,75 MB. Predchádzajúcou verziou bola 8-jadrová 3,2 GHz Intel Xeon W, s Turbo Boost až 4,2 GHz a 19 MB vyrovnávacej pamäte.

 

iMac Pro bol uvedený na trh v roku 2017 a odvtedy nebol významne aktualizovaný. Hovorí sa však, že verzia využívajúca mini LED displej môže byť čoskoro predstavená.

Aj keď iMac nebol prepracovaný, nové vydanie má v porovnaní s iMac Pro výrazné zlepšenie. Nový 27-palcový model iMac je k dispozícii s výberom štandardného alebo nano-textúrového skla, ktoré je podobné technológii použitej na Apple Pro Display XDR.

 

zdroj: https://appleinsider.com

Leave A Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close

Cart

Žiadne produkty v košíku.