„Apple hľadá zamestnancov do pražského obchodu! “ Túto informáciu zverejnil premiér Andrej Babiš na Twitteri. Pripojil tiež odkaz na oficiálny web technologického giganta, ktorý hľadá ľudí na pozíciu vedúceho Apple Shop. Išlo by o prvý Apple Store v Českej republike. Či to mal premiér na mysli, však zatiaľ zástupcovia Úradu vlády nepotvrdili. Nevie o tom ani ministerstvo priemyslu a obchodu.

Pozícia vedúci Apple Shop, ktorý patrí do Apple Retail, sa teoreticky môže týkať niekoľkých konceptov v Českej republike.

Zatiaľ čo Apple Store je značkový obchod spoločnosti, o ktorého existencii sa v Českej republike stále hovorí, už dlhšie tu funguje takzvaný Apple Shop. Aj keď ide o oficiálnu aktivitu kalifornskej spoločnosti, funguje to tak, že Apple ponúka produkty v rámci už zabehnutej spoločnosti zameranej na predaj elektroniky.

„Apple Shop je maloobchodná ponuka u partnerov (napríklad ako v Alze), s Apple Store to nemá nič spoločné. Takže by som bol trochu zdržanlivejší, ”používatelia Twitteru.

Za akým účelom Apple hľadá ľudí na danú pozíciu  v Prahu, naozaj nie je zrejmé.

„Spolupracujeme s partnerskými predajcami na zlepšení predaja spoločnosti Apple v ich obchodoch. Sme tu, aby sme zabezpečili plynulý chod obchodných operácií, dodržiavanie obchodných štandardov spoločnosti a zákaznícku skúsenosť spoločnosti Apple v obchodoch našich partnerských predajcov, “vyjadruje sa spoločnosť.

Na druhej strane v kľúčových požiadavkách na pozíciu spomína riadenie a rozvoj predajne. Vladimír Vořechovský z tlačového odboru Úradu vlády zatiaľ nekomentoval  Babišov twitterový príspevok a možné založenie Apple Store v Prahe.

Hovorkyňa ministerstva priemyslu a obchodu Štěpánka Filipová v priamej reakcii uviedla, že nemá informácie o založení Apple Store v Českej republike.

Babiš ohlásil otvorenie Apple Store v Prahe, prvého v strednej a východnej Európe, pred dvoma rokmi, po stretnutí so šéfom spoločnosti Timom Cookom v Davose.

Predseda vlády vtedy nechcel odhadovať, ako dlho bude trvať, kým vznikne Apple Store v Prahe. Otázkou je podľa neho aj nájdenie vhodného miesta, pretože spoločnosť pre svoje obchody vyžaduje prestížne lokality. A my si dávame otázku, či sa Apple Store vôbec niekedy v rámci strednej Európy otvorí.

 

Zdroj: https://www.archyde.com

Leave A Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close

Cart

Žiadne produkty v košíku.